1կգ տանձը արժե 700 դր , իսկ
1կգ խնձորը արժե 60 դր։Որքան դր
պետք է վճարել 5 կգ տանձը և 9 կգ
Գնելու համար։
Լուծում
Продолжить чтение «22.10.2019 Մաթեմաթիկայի խնդիրներ»Սեդա Դանիելյանի ուսումնական բլոգ
«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի Հարավային դպրոց, 3․1 դասարան
1կգ տանձը արժե 700 դր , իսկ
1կգ խնձորը արժե 60 դր։Որքան դր
պետք է վճարել 5 կգ տանձը և 9 կգ
Գնելու համար։
Լուծում
Продолжить чтение «22.10.2019 Մաթեմաթիկայի խնդիրներ»Աշխատանք լեզվագործունեությունից՝ Paint ծրագրով նկարի՛ր հեքիաթից որևէ նախադասություն: Տեղադրի՛ր բլոգում, հղումն ուղարկի՛ր կողքինիդ , թող նա գուշակի ու իր բլոգում տեղադրելով ստացած հղումը՝ ներքևի մասում մուտքագրի քո նկարած նախադասությունը;